Яке свято 24 червня в церковному календарі

24 червня вшановують пам’ять апостолів Вартоломея і Варнави. Що нам відомо про цей день?

Церковний календар на 24 червня — день пам’яті апостолів Вартоломея і Варнави

Церковний календар на 24 червня - кому моляться віряни

У п’ятницю, 24 червня 2022 року, церква вшановує пам’ять апостолів Вартоломея і Варнави.

Апостол Вартоломій народився в місті Кани Галілейській. Коли зійшов Святий Дух, він разом з апостолом Пилипом отримав жереб проповідувати Євангеліє в Малій Азії та Сирії.

Несли вони благу вістку, яка розліталася по різних містах. В одному місті зустрілися вони з апостолом Іоанном Богословом та відправилися разом до Фрігії.

В місті Ієраполі святі своєю сильною молитвою вбили величезну єхидну, якій поклонялися язичники, як божеству. Тут же розізлилися язичницькі жерці та схопили апостолів. Спочатку побили їх, а потім засудили на розп'яття. Коли ж розіп'яли святих, відразу почався сильний землетрус, земля розверзлася та поглинула імператора разом з жерцями. А інші перелякані почали знімати апостолів з хрестів. Апостол Вартоломій ще був живим, а ось Пилип помер і його з почестями поховали.

Тоді відправився Вартоломій до Індії, де почав перекладати з єврейської на місцеву мову Євангеліє від Матфея. Тоді ж навернув він багатьох язичників у віру Христа. Також відвідав він Велику Вірменію. Там схопили апостола язичники і розіп'яли вниз головою. Сталося це в Альбані (нині Баку). Але й на хресті він продовжував сповідувати. Тому йому відтяли голову. Помер він 71 року.

Апостол Варнава відноситься до 70-ти апостолів Ісуса Христа. Народився він на Кіпрі в багатій сім'ї, з дитинства отримав богословську освіту. В Єрусалимі, де навчався, познайомився з Савлом, який згодом став апостолом Павлом. Варнаву насправді звали Йосія, однак всі його кликали "син утіхи" через те, що він відрізнявся великою добротою. Коли помер його Учитель, Варнава все продав, а потім повністю присвятив себе проповідуванню Євангелії.

Довгий час Варнава супроводжував апостола Павла в його подорожах. Вони побували в Антіохії, на Кіпрі, в Пергії. Одного разу апостол Варнава відправився на Кіпр вже сам. Там в місті Саламіні зустрів він свою смерть. Іудеї забили його камінням за воротами. Потім кинули в багаття і спалили тіло.

Церковний календар на 24 червня: відео

Народні прикмети

24 червня почала квітнути горобина, масово з'явиляться попелиці.

Рясно цвіте малина - буде теплим літо.

Листя папороті скручується донизу - на ясну погоду.

Що не можна робити 24 червня

Не можна сваритися, лаятися, лихословити.

Не варто 24 червня байдикувати.

Джерело