Повноважний посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс оприлюднила фото спалювання росіянами книжки з історії України під приводом так званої "денацифікації".

Світлину вона опублікувала на своїй Twitter-сторінці.

"Спалювання українських підручників з історії не є денацифікацією. Це навпаки", — написала дипломатка.

Читайте також: Етнічні чистки: на державному російському сайті вийшла стаття "Що Росія має зробити з Україною"

"Там, де спалюють книги, скоро почнуть спалювати і людей", — писав колись Гейне. Але окупанти не встигнуть — розплата прийде значно раніше", — прокоментували у Центрі протидії дезінформації при РНБО.

Раніше, 14 травня, депутат Державної Думи РФ Олег Морозов заявив, що своїми заявами польська влада змушує Росію говорити про "денацифікацію" Польщі.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

У своїй колонці для британської газети Telegraph прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький написав, що ідеологія путінського "русского міра" — це еквівалент комунізму та нацизму XX століття. За його словами спеціальна стратегія президента РФ Володимира Путіна небезпечна, як "ракова пухлина", яка пожирає не тільки більшу частину російського суспільства, а й становить смертельну загрозу для Європи. Моравецький закликав повністю викорінити путінську ідеологію. 11 березня міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявив, що в Росії процвітає нацизм. Також, за його словами, намагаючись провести "денацифікацію", а фактично знищити Україну, президент РФ Путін здійснює це з власною країною.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 88. Текстовий онлайн

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело