23 травня триває 89-й день повномасштабної війни Росії проти України. Росія продовжує здійснювати ракетні обстріли по мирних містах України, бої ідуть у Донецькій та Луганській областях, переговори між Україною та РФ призупинені.

Суспільне продовжує текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час Володимир Зеленський внесе до Верховної ради законопроєкт про статус і допомогу полякам в Україні. Документ буде аналогічним ухваленому раніше Сеймом Польщі закону щодо українців, завдяки якому біженці з України отримали в Польщі легальне проживання, працевлаштування, медичну допомогу і соцгарантії. Воєнний стан та загальну мобілізацію в Україні продовжили до 23 серпня. Рада проголосувала за відповідні укази. Зеленський оголосив про запровадження спільного митного контролю з Польщею та анонсував нову зустріч "Рамштайн-2" на підтримку України. Верховна рада визнала Росію "державою-терористом", а латинські літери "Z", "V" –символікою воєнного вторгнення в Україну. Російська армія намагається відновити залізничну інфраструктуру в районі Куп’янська Харківської області, щоб прискорити перекидання військ та вантажів. Водночас ЗСУ зруйнували понтонну переправу російських військових через Сіверський Донець. Продовження воєнного стану, "Термінатори" на Луганщині, в Енергодарі поранили колаборанта. Війна. Головне за 22 травня

Вторгнення Росії в Україну, день 89. Текстовий онлайн

Про це повідомляє Telegram-канал Верховної ради.

Дуда 22 травня прибув до Києва з візитом. Він виступив перед народними депутатами у Верховній раді, провів перемовини з президентом Володимиром Зеленським та закликав 24 червня на саміті у Брюселі надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС.

Миколаїв та область, Одеса та область — повітряна тривога!

Про це пише The Guardian із посиланням на директора з продуктів YouTube Ніла Мохана

Директор з продуктів YouTube Ніл Мохан у коментарі The Guardian заявив, що компанія дотримується політики щодо великих насильницьких подій – наприклад, це стосується заперечення Голокосту.

"Те, що відбувається в Україні, — це велика насильницька подія. Тому ми використали цю політику, щоб вжити безпрецедентних заходів", — додав Мохан.

Державне агентство України з питань кіно та Український національний павільйон організують у Каннах благодійний вечір-аукціон, на якому представлять унікальні кінематографічні та мистецькі лоти.

Про це повідомляє Держкіно на своїй Facebook-сторінці.

Вечір влаштують для підтримки української кіногалузі.

"Цього року важливою місією Українського національного павільйону у Каннах, крім просування та експорту українського кіно, є заклик до світу підтримати креативний сектор, культуру України та українську кіногалузь, яка зазнає значних втрат через війну в країні", — зазначили у Держкіно.

Зокрема, на аукціоні представлять наступні роботи:

оригінальний сторіборд до стрічки "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова; постери до найвидатніших українських фільмів XX століття; картину Владислава Шерешевського Cats, написану 19 березня 2022 року після обстрілів і руйнування житлових будинків Маріуполя російськими військами – діти тоді вибігали з домівок, тримаючи в руках лише домашніх тварин – та інші роботи. картини Івана Марчука "Виходять мрії з берегів" та "Замріяні копички". Читайте також: Почався ювілейний 75-й Каннський кінофестиваль: чого очікувати цьогоріч

Крім того, гостям благодійного вечора покажуть відеопрезентації про українських кінематографістів, які зараз змушені захищати Україну замість роботи над фільмами. Також очікується виступ відомого українського гурту KAZKA& Kadebostany.

За даними організаторів, усі зібрані кошти будуть використані на підтримку України.

До Японії після повномасштабного вторгнення Росії виїхала понад тисяча українців.

Як повідомляє Japan Today, значна частина українських громадян дісталася до країни завдяки тому, що уряд Японії викупив кілька місць на щотижневому комерційному рейсі з Польщі.

Уряд Японії надає добові в розмірі 19 доларів біженцям, у яких немає родичів в країні. Також держава бере на себе їх витрати на медичні послуги та уроки японської мови.

Київ, Полтавська, Дніпропетровська, Запорізька, Черкаська, Кіровоградська, Чернігівська, Харківська, Сумська області — повітряна тривога.

Джерело