Як виступила Україна у жіночій естафеті.

Третій змагальний день шостого етапу Кубка світу з біатлону розпочався з жіночої естафети. Участь у гонці взяли 23 збірних, у тому числі й Україна.

У жіночій естафеті збірна України змагалася нетиповим складом. У порівнянні з попередніми естафетами поза складом опинилися Дар'я Блашко та Олена Білосюк, натомість в естафетах сезону 2021/22 дебютувала Валентина Семеренко. Закривати гонку мала Анастасія Меркушина.

Україна - дев'ята у жіночій естафеті на Кубку світу в Рупольдингу: результати гонки Читайте також: Старт-лист на жіночу естафету Кубка світу в Рупольдингу: в якому складі Україна

Відкривати жіночу естафету для збірної України мала Ірина Петренко. Українська біатлоністка провела майже ідеальну роботу на вогневих рубежах, використавши лише один додатковий патрон на стрільбі.

Проте на дистанції Петренко показала 21-й результат серед 23 спортсменок, програвши 1:02 хвилини норвежці Марте Олсбю Ройзеланд. І на цій же позиції передала естафету Юлії Джимі.

Джима суттєво покращила позиції України. Якщо після першої стрільби, де вона закрила усі п'ять мішеней без хиб, лідерка збірної України підняла команду на 19-у сходинку, то після "стійки", попри один додатковий патрон, вдалося піднятися у топ-15.

На передачі естафети Україна була 14-ю. При чому Джимі вдалося ще й зменшити відставання від лідера на 11 секунд, хоча на дистанції українка показала лише сьомий результат.

Рух угору Україна продовжила на третьому етапі Валентини Семеренко. На першій стрільбі 35-річна біатлоністка, попри один додатковий патрон, підняла Україну ще на дві позиції. А після "стійки" Україна вже була дев'ятою - відстань від топ-6 складала лише 19 секунд.

Однак втримати дев'яту позицію та поборотися за восьму Семеренко не змогла. На останньому колі біатлоністка програла ходом, завдяки чому Німеччина випередила Україну.

Анастасії Меркушиній довелося розпочинати останній етап України на десятій позиції. І хоча вона рухалася повільніше за конкуренток, уже на першому вогневому рубежі їй вдалося повернути Україну у топ-8. У хвилині перебували команди з третього по 10-е місце, тож на "стійці" положення українок ще могло змінитися.

На "стійці" Меркушина використала ще один додатковий патрон. Саме це завадило поборотися за восьме місце: на фініші українкка показала дев'ятий результат.

Переможницями гонки стали біатлоністки з Франції. На фініші вони випередили Швецію з перевагою у 35 секунд. Топ-3 замкнула Росія.

Кубок світу. Шостий етап (Рупольдинг): жіноча естафета. Результат Франція (0+4) 1:10:50.0 Швеція (0+2) +35.1 Росія (0+6) +1:12.2 Німеччина (1+5) +1:26.6 Білорусь (1+7) +1:27.8 Італія (0+7) +1:28.4