Йому не вистачило 0.2 бала до подіуму.

Кваліфікаційний період на Олімпіаду-2022 в лижній акробатиці (дисципліна фристайлу) завершено. Останній великий відбірковий етап проходив в рамках Кубка світу в американському Дір Веллі. Серед інших за очки та можливість потрапити на Олімпіаду змагалися й українські фристайлісти.

На старт у жінок вийшли чотири українки, у чоловіків - шість українців. І якщо у жінок ніхто здолати кваліфікацію (потрапити у топ-12) не зміг, то у чоловіків - одразу три фристайлісти пройшли у фінал.

20-річний фрийсталіст Котовський показав найкращий результат у кар'єрі на Кубку світу Читайте також: Уперше в історії лижної акробатики одразу дві українки завоювали медалі на етапі Кубка світу

До топ-12 за підсумками кваліфікації потрапили Олександр Абраменко (олімпійський чемпіон, 11-е місце), Олександр Окіпнюк (4-е місце) та Дмитро Котовський (1-е місце) - останній ще й виграв кваліфікацію з результатом 123.08 бала. Саме ці три українські фристайлісти проходять за рейтингом на Олімпіаду-2022.

У першому фіналі з дванадцяти атлетів шестеро відбиралися до великого фіналу. Тож завдання було показати якомога кращий стрибок, аби потрапити у топ-6. Зробити це зміг лише Котовський - п'яте місце і прохід далі. Абраменко закінчив змагання на восьмому місці (не вистачило 1.4 бала), Окіпнюк - десятий. Тобто три українці закінчили змагання у топ-10 на рівні Кубка світу!

У великому фіналі Котовський разом з тренером заявив один з найскладніших стрибків у лижній акробатиці - складність 4.9. Українець викрутив елементи в повітрі (не без проблем), а тоді впав на приземленні. Дмитро ризикував, але виконати чисто стрибок не зміг.

У підсумку, він отримав оцінку 83.3 бала у фіналі. Однак з шести фіналістів лише двоє виконали вирішальний стрибок без падіння, інші - помилялися. І зрештою долю "бронзи" розділили всього 0.2 бала, не на користь Котовського: він фінішував четвертим, програвши трьом (!) китайцям.

Разом з тим, четверте місце - найкращий результат у кар'єрі 20-річного українця Дмитра Котовського.

Хто такий Дмитро Котовський та його найкращі результати 20-річний фристайліст, представляє Рівненську область. За підсумками сезону 2020/21 отримав звання " Новачок року" в лижній акробатиці. Найкращі результати на дорослому рівні: 4-е місце (Дір Веллі, Кубок світу 2021/22), 6-е місце (Алмати, ЧС-2021), 6-е місце (Рука, Кубок світу 2021/22) Усі результати України на етапі Кубка світу в Дір Веллі Жінки: Ольга Полюк - 18, Анастасія Новосад - 20, Ангеліна Брикіна - 25, Анастасія Гасюк - 28 (усього - 29) Чоловіки: Дмитро Котовський - 4, Олександр Абраменко - 8, Олександр Окіпнюк - 10, Максим Кузнєцов - 14, Микола Пуздерко - 18, Володимир Кушнір - 21 (усього - 36) Що відомо Наступний особистий старт, який проведуть українські лижні акробати, - Олімпіада-2022 в Пекіні. Туди відібралися дві жінки та три чоловіки, а також уперше відбудуться командні змагання (також буде представлена Україна). Усього квоту на Олімпіаду в лижній акробатиці здобули десять країн, а змагатимуться на Іграх-2022 п'ятдесят спортсменів у цій дисципліні. Україна здобула шість ліцензій на Олімпіаду-2022 в санному спорті: склад команди.

Джерело