«У грудні мільйони українців отримають підвищені пенсії. Комусь додадуть по 80, комусь по 200, а комусь і по 800 гривень», - зазначила Котенкова.

Вона пояснила, що у грудні підвищиться мінімальна зарплата з 6000 до 6500 грн, а від цього показника залежать пенсійні виплати українців віком від 65 років, які виконали вимоги щодо стажу. Журналістка нагадала, що для жінок встановлено правило мати 30 років стажу, а чоловікам не менше 35 років.

Журналістка Катерина Котенкова розповіла, які надбавки до пенсій отримають українці у грудні

«З початку року такі пенсіонери одержують 2400 грн. Але у зв'язку з підвищенням мінімальної зарплати з грудня, їм належить добавка у розмірі 200 грн. І прем'єр Шмигаль на засіданні уряду прозвітував, що гроші на підвищення виплат цієї категорії пенсіонерів у бюджеті є. Але раптом з'ясовується, що грошей не вистачає. Пенсійний фонд України просить Кабінет міністрів збільшити його бюджет на 4,34 млрд грн для виплати пенсій», - розповіла Котенкова.

За її словами, для підвищення мінімальної пенсії грн особам, які досягли 65 років у зв'язку з підвищенням мінімальної зарплати з 1 грудня, Пенсійний фонд оцінює нестачу коштів у 900 млн грн. Крім того, додала журналістка, Пенсійний фонд вказує на зростання його видатків понад заплановані, зокрема через перерахунок призначених за спецзаконами пенсій за рішеннями судів: перерахунків спецпенсій для «чорнобильців», військових, суддів та прокурорів, призначених спеціальними законами, що призвело до незапланованих видатків на суму 3,4 млрд грн.

«Гроші, звичайно, знайдуть, але виходить, що знову латають дірки, адже раз у раз шукають гроші, щоб заплатити людям пенсії. Замість піднімати економіку – вони латають дірки. І так рік у рік. Від однієї влади до іншої», - заявила Котенкова.

Джерело