Збірна команда Кіровоградської області стала першою в загальному заліку чемпіонату України з таеквон-до за версією Глобальної федерації таеквон-до (GTF – ред.), виборовши 190 медалей у чотирьох дисциплінах. Про це Суспільному розповів президент федерацій таеквон-до GTF Європи та України Віктор Тихоненко. Змагання протягом 27-28 листопада відбувались у Кропивницькому.

У Кропивницькому чемпіонат України відбувся вдруге, його учасниками стали 250 спортсменів, віком від п’яти років, з 16 областей України. Спортсмени змагались у чотирьох дисциплінах: тесті сили, спецтехніці, формальних вправах та спарингах.

Віктор Тихоненко розповів, що здобув золоту і срібну медалі у змаганнях із тесту сили, які полягали у розбиванні дерев'яних дощок руками і ногами.

Збірна Кіровоградщини перемогла в загальному заліку чемпіонату України з таеквон-до за версією GTF

Усього в активі представників Кіровоградської області 66 золотих, 64 срібних та 60 бронзових медалей. Це дозволило команді посісти перше загальнокомандне місце.

Другою в загальному заліку стала збірна Полтавської області, представники якої здобули 56 золотих, 33 срібних і 20 бронзових медалей. Третє місце – у команди Києва (27 золотих, 21 срібна, 22 бронзових медалей – ред.).

За підсумками змагань, зі слів Віктора Тихоненка, сформували збірну України, яка 2022 року виступатиме на чемпіонаті світу з таеквон-до GTF, який вперше прийматиме Харків. Змагання заплановані на 11-15 липня.

Що відомо

Таеквон-до – корейське бойове мистецтво. Є одним з найбільш систематизованих і науково обґрунтованих бойових мистецтв світу. Назву офіційно затвердили 1955 року. ”Tae” означає ”удар ногою”, ”Kwon” означає ”удар рукою”, ”Do” означає ”шлях”. Таким чином термін Taekwon-Do можна перекласти як ”шлях ноги та руки через пізнання”. Глобальну федерацію таеквон-до створили 1990 року. Її засновником є Гранд Майстер Таеквон-До Пак Джун Те – майстер чорного поясу IX дану, один із майстрів-засновників цього бойового мистецтва. Читайте також Кропивницькі плавці завоювали 18 медалей чемпіонату світу серед спортсменів з порушеннями слуху. У Кропивницькому відбулась першість країни з шахів серед спортсменів з порушеннями слуху. Хто переміг. Кропивницькі джитсери вибороли 12 медалей на чемпіонаті світу серед дітей та юніорів.