Неля Чухрай з Тернополя працювала у сфері маркетингу, але змінила свій фах і зайнялася бісероплетінням. Вона розповіла Суспільному про своє хобі, яке тепер стало її основною роботою.

За словами Нелі Чухрай, її вироби з бісеру тепер є у приватних колекціях в Австралії, Америці, Канаді та Африці.

"Усе розчиналося з фотографії, яку зробив мій чоловік. Фін зробив фото тернопільського "Острівця кохання" взимку. І я вирішила перенести цю фотографію на прикрасу і, відповідно, залишити собі".

Зі сфери маркетингу до рукоділля. Історія майстрині з Тернополя

Жінка каже, що за освітою вона маркетологиня, а рукоділлям захопилася у декретній відпустці. Спершу в’язала гачком.

"Бісероплетінню я навчилася з другої спроби. Спочатку не все так складалося легко, я відставила бісер, зрозуміла, що це не моє і перемкнулася на створення прикрас – звичайна біжутерія, матерієва фурнітура, намистини, натуральне каміння".

Аби професійно займатися бісероплетінням, жінка присвятила 10 років. Потім, щоб мати більше часу на улюблену справу, вона залишила роботу офісної працівниці.

На створення однієї прикраси у майстрині йде від декількох годин до декількох днів.

Серед її виробів є різноманітні гердани.

Раніше використовували гердани, як обереги. Крім того, гердани носили і чоловіки. І гердани, і силянки, плелися за допомогою кінської волосини. Зараз гердани, силянки, сережки та браслети з бісеру – універсальні прикраси. Кожна прикраса несе в собі якусь енергетику. Я завжди намагаюся додавати чогось позитивного.

У "Ранку на Суспільному" Неля Чухрай розповіла, що аби навчитися бісероплетінню потрібні бажання та час.

"Це дуже трудомістка робота, вимагає і уваги, й терпіння. Але всього можна досягти, якщо мати мету і покроково до неї йти".

Читати також Тернополянка виготовляє тканинні ляльки за портретами людей. Тернополянин зібрав 500 краваток.

Джерело