У ВООЗ також заявили, що не мають достатньо даних, щоб стверджувати про більшу небезпечність штаму "Омікрон" у порівнянні з "Дельтою"

У Всесвітній організації охорони здоров'я закликали країни світу не запроваджувати обмеження на польоти з країн півдня Африки через штам коронавірусу "Омікрон". Регіональний директор ВООЗ в Африці Матшідісо Моеті закликала країни дотримуватися наукових та міжнародних норм охорони здоров'я, щоб уникнути обмежень на поїздки. Про це повідомляє "Новое время" з посиланням на Associated Press.

Моеті додала, що якщо обмеження і запроваджуються, то вони не повинні бути надто агресивними, а мають науково обґрунтовуватися відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил, визнаних більш ніж у 190 країнах.

Штам коронавірусу

Моеті похвалила ПАР за дотримання міжнародних медико-санітарних правил та інформування ВООЗ, щойно її національна лабораторія виявила варіант "Омікрон".

Крім того, у ВООЗ заявили, що поки не мають достатньо даних, щоб стверджувати, що новий штам коронавірусу "Омікрон" небезпечніший за "Дельту" та нагадали про ефективність вакцинації у зменшенні смертності і тяжких випадків. Про це йдеться в оновленій заяві ВООЗ щодо нового штаму коронавірусу, опублікованій у неділю, 28 листопада.

В організації зазначили, що поки не зрозуміло, чи передається "Омікрон" легше у порівнянні з іншими варіантами, включно з "Дельтою".

Так само потребує подальших досліджень питання про те, чи призводить новий штам до тяжчого перебігу хвороби.

Водночас попередні дані свідчать про те, що може бути підвищений ризик повторного зараження "Омікрон", тобто люди, які раніше перехворіли на COVID-19, можуть легше повторно заразитися цим штамом у порівнянні з іншими варіантами. У ВООЗ пообіцяли більше інформації з цього приводу найближчими днями.

ВООЗ повідомляє, що ефективність наявних вакцин проти штаму "Омікрон" ще вивчають. Водночас там наголосили, що вакцини залишаються вирішальними для зменшення кількості тяжких захворювань і смертності.

Також в організації підтверджують, що широко використовувані ПЛР-тести ефективні у виявлені інфекції, у тому числі й заражень штамом Омікрон. Дослідження щодо ефективності експрес-тестів ще тривають.

Як повідомляв 5.UA, варіант коронавірусу Omicron (B.1.1.529) вперше виявили у Південній Африці 24 листопада. Вірус швидко поширився у найбільш густонаселеній провінції ПАР Гаутенг.

Випадки зараження цим штамом зафіксовані у Ботсвані, ПАР, Гонконгу, Ізраїлі, Бельгії, Німеччині, Італії, Великій Британії та Австралії.

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала штам Омікрон таким, що «викликає побоювання». У ВООЗ зазначили, що цей варіант має велику кількість мутацій, які можуть спричинити велику заразність вірусу. Також експерти заявляють, що штам Омікрон може виявитися більш стійким до вакцин і поставити під загрозу зусилля боротьби з пандемією.

Десятки країн почали закривати свої кордони для приїжджих із півдня Африки через нову мутацію коронавірусу. У ПАР це вважають "покаранням".

Джерело