У Полтаві протягом грудня екобус збиратиме відходи за 22 адресами. Про новий графік курсування автомобіля повідомили на сайті міського КАТП-1628.

Безплатно здати до екобусу можна люмінесцентні лампи, термометри, акумулятори та батарейки. До кінця місяця автомобіль працюватиме за такими адресами:

У грудні екобус у Полтаві працюватиме за понад 20 адресами

Екобус працюватиме за звичним графіком – у будні з 10:00 до 17:30.

Небезпечні відходи машина приймає лише у населення. Організації повинні самостійно укладати договори на утилізацію з підприємствами. Розбиті термометри та лампи в екобус не приймають, бо їх не утилізують, повідомляла Суспільному інженерка з охорони навколишнього середовища Полтавського комунального автотранспортного підприємства 1628 Наталія Суіма.

Крім того, у грудні в 13 громадах Полтавщини працюватиме обласний екобус:

1 грудня – Градизька громада; 2 грудня – Оржицька громада; 3 грудня – Семенівська громада; 6 грудня – Диканська громада; 7 грудня – Новоржицька громада; 8 грудня – Лубенська громада; 9 грудня – Гоголівська та Великосорочинська громади; 10 грудня – Білицька громада; 13 грудня – Петрівсько-Роменська та Лютенська громади; 15 грудня – Заводська громада; 17 грудня – Миргородська громада.

Замовити послугу зі збору небезпечних відходів громади можуть, уклавши договір. Маршрут руху екобуса, місце його стоянки, день та час приїзду визначають у населених пунктах самостійно, розповідала Суспільному керівниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко.

Що відомо: Екобус – це автобус КАТП-1628, у який безплатно збирають від населення небезпечні відходи. Спочатку він працював у Полтаві, а з утворенням громади почав виїжджати й у прилеглі села. Графік його роботи складають, зокрема, за зверненнями місцевих жителів. Крім того, враховують, щоб екобус був розташований у людному місці. Про це Суспільному розповідала інженерка з охорони навколишнього середовища Полтавського комунального автотранспортного підприємства 1628 Наталія Суіма. У Полтаві він запрацював 1 жовтня 2019. Його придбали, а потім переобладнали за гроші з міського бюджету. Вартість автомобіля – понад мільйон гривень. Авто збирає небезпечні відходи в усіх районах Полтави. Потім їх утилізують: ртутні лампи та термометри у Львові, а батарейки – у Румунії. Ще один екобус на Полтавщині запрацював улітку 2020, він збирає відходи у громадах та районах.

Джерело