Європейський Союз збільшить втричі фінансову допомогу Литві, Латвії та Польщі для охорони державних кордонів. Загальна сума допомоги становитиме до 200 млн євро.

Про це на пресконференції у Вільнюсі заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

"Литва вже отримала 37 мільйонів євро як екстрену підтримку. Однак, як я повідомляла раніше цього тижня, ми збільшимо втричі кошти, що виділяються ЄС на охорону кордонів для Литви, Польщі та Латвії до 200 мільйонів євро цього і наступного року", — пояснила вона.

ЄС виділить Литві, Латвії та Польщі до 200 млн євро на охорону кордонів

За її словами, всі дії Євросоюзу щодо введення санкцій проти окремих осіб та певних інститутів тісно координуються із Великою Британією, США та Канадою.

Коротко про кризу з мігрантами на кордоні Білорусі з країнами ЄС

Криза з мігрантами на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою, Латвією триває із серпня 2021-го. У листопаді великі групи мігрантів намагалися прорватися через кордон з Білорусі до Польщі, але частину польські прикордонники повернули на лінію кордону.

На польський кордон вивели 20 тисяч військових, прикордонників та поліцейських. Польська сторона повідомляла, що протягом останнього місяця групи мігрантів кілька разів намагались прорватись до Польщі, і вони нібито були у супроводі білоруських правоохоронців. Згодом Польща пригрозила повністю перекрити кордон з Білоруссю.

Невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко заперечив причетність країни до організації міграційної кризи та попередив ЄС про відповідь у разі запровадження нових санкцій.

МВС України вирішило посилити присутність прикордонників на кордоні з Білоруссю. А секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов повідомив, що Україна реагуватиме за законом на загострення ситуації на кордоні з Білоруссю. Уряд України спрямував 175 мільйонів гривень на посилення охорони українсько-білоруського кордону.

Читайте також: На кордоні з Білоруссю розпочали спецоперацію "Полісся". Що це означає

23 листопада 118 мігрантів вилетіли з Білорусі у країни, звідки прибули.

Серед мігрантів здебільшого вихідці з Сирії, Іраку та Афганістану.

Читайте також репортаж Суспільного: "Ми розриваємося між серцем і розумом". Як Польща переживає кризу на кордоні з Білоруссю

Підпишіться на наш Telegram: головні новини України та світу

Ви можете стати частиною Суспільного! Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Читайте також: Лукашенко використовує мігрантів у власних політичних цілях – білоруський журналіст

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело