Політолог Руслан Бізяєв розповів, яке майбутнє чекає на пенсійну систему, а також пояснив, що, не маючи фінансової подушки безпеки, державі не варто проводити пенсійну реформу.

Про це він розповів у прямому ефірі програми «Прогноз».

«Солідарна система не тягне, хоч і є соціально комфортною, тож швидше за все буде комбінована система. Ключове питання запровадження страхової пенсійної реформи, як і медицини, – це якість послуг та гарантії», - зазначив Бізяєв.

Руслан Бізяєв розповів, що чекає на нашу пенсійну систему

На думку експерта, нинішня солідарна система не справляється, тож її можуть комбінувати з іншим рівнем пенсійних накопичень. За словами експерта, після двох світових криз 1998 і 2008 років питання гарантій стало гострим, але зараз воно стало ще гострішим.

«Єдиним гарантом збереження накопичення капіталу може бути лише держава. Чи має держава для цього ресурс? Перш ніж розпочинати пенсійну реформу, треба чітко розуміти, яка у тебе фінансова подушка безпеки», - сказав Бізяєв.

На думку експерта, ймовірним є результат подій, що пенсій як таких не буде в українців, а буде лише безумовний базовий дохід. Як зазначив політолог, допоки держава не матиме ресурсу, щоб виступити гарантом збереження вкладених капіталів, пенсійну реформу не можна проводити.

Джерело