Бетонний прототип книжки "Кобзар" створює житель села Лісова Лисіївка Калинівської громади Василь Заєць. Каже, вирішив урізноманітнити вхід до свого будинку деталями, які пов’язані з класиком української літератури. У своєму будинку чоловік також виділив дві кімнати під музей українського побуту. Зараз там ремонт.

Василь Заєць каже, що музей та бетонний прототип книжки "Кобзар" створює, аби привабити у село туристів. Екскурсії, обіцяє, будуть безкоштовні.

У музеї, розповідає Василь Заєць, будуть представлені старовинні монети, нагрудні значки, посуд, тканні рушники та знаряддя праці.

Їх, додає, купував у різних містах України, дещо залишилося від родичів. Також, частину експонатів принесли односельці, коли дізналися про музей.

Бетонну книгу "Кобзар", каже, зробив з піску, щебеню та арматури. Над нею працює з минулого тижня.

Як працювати із бетоном, Василь Заєць каже, знає, бо за освітою будівельник. Розповідає, спершу у себе на подвірʼї встановив погруддя Кобзаря.

Адже проживає по вулиці Шевченка. Його, додає, замовив у Вінниці. А далі захотілося погруддя Шевченка доповнити власними виробами. Тож взявся за створення бетонного прототипу книжки "Кобзар". Планує ще кобзу зробити та погруддя Шевченка самотужки.

У кімнаті, де раніше була комора, планує відкрити музей українського побуту.

Читайте також "Надія обʼєднує". У Вінниці задля порятунку 13-річного хлопчика зорганізували благодійний аукціон На базі вінницького фізико-математичного ліцею №17 створили освітній простір "ECOHUB-17"

Джерело