У країні бракує місць у лікарняx та трун для поxовання небіжчиків

Смерть кожні 5 хвилин. Румунія зволікала із проведенням вакцинації від COVID-19, провалила кампанію і тепер має сумні наслідки. Бракує місць у лікарнях і трун для поховання небіжчиків. Дійшло навіть до запровадження комендантської години в окремих містах. Журналістка "5 каналу" Мирослава Танська розповість про ситуацію в сусідній країні.  

Брак місць у лікарнях і нестача трун. У Румунії катастрофічна ситуація з коронавірусом. Щодня фіксують рекордний приріст нових хворих та смертей. Влада оголосила четверту хвилю пандемії, яка значно страшніша за попередні.

"Якщо порівнювати з попередніми хвилями коронавірусу, то це як снігова людина і льодова людина. От четверта хвиля – саме льодова людина. І зараз вона гігантська, дуже небезпечна. І постійно розвивається та стає гіршою", – заявив працівник лікарні Андрі Нодіт. 

Лікарні переповнені, ліжок для недужих бракує. Хворих кладуть навіть у коридорах. Але медики побоюються, що і в них скоро закінчиться місце. Ситуацію погіршують і прийдешні морози. Адже пацієнтів треба буде  обігріти. 

"Це катастрофа, це немислимо. У нас у лікарні 60 пацієнтів, 90% із них – у реанімації. Вони потребують апаратів штучної вентиляції легенів, але їх не вистачає", – розповіла керівниця відділу невідкладної допомоги Амалія Xангіу. 

Врятувати всіх не вдається. Лише цього місяця у Румунії в середньому від коронавірусу помирала одна людина що п’ять хвилин. У країні почало  бракувати і трун. Ритуальні служби не встигають справлятися з надміром покійників. Цієї осені їх найбільше від початку спалаху пандемії.

"Перша хвиля пандемії була радше нормальною, нам не було так важко. Та четверта - це жах. Щораз кількість померлих зростає. І очікується, так буде і далі. Я чув багато страшних історій про коронавірус. І бувало таке, що одна сім’я кремувала чотирьох-п’ятьох близьких родичів упродовж двох тижнів. А таке дуже важко пережити", – зазначив власник ритуального бюро Себастьян Кокос. 

Єдиний спосіб подолати вбивчу хвилю коронавірусу – вакцинуватися. За останніми дослідженнями американських учених, щеплення в 11 разів знижує смертність від ковіду. Натомість нещеплені люди потрапляють у лікарні з коронавірусом в 11 разів частіше, ніж ті, хто повністю імунізувався. У Румунії ж повний курс щеплень пройшли лише 36% громадян. Це другий найгірший показник серед країн ЄС. Менше вакцинованих лише у Болгарії. Середнє число ж по Європейському Союзу – 74%. 

"З огляду на темпи вакцинації, те, що люди категорично відмовляються щепитися, результат, який ми маємо зараз, тобто четверта хвиля, – очікуваний", – повідомив працівник лікарні Анді Нодіт.

Аби убезпечити людей, минулого тижня влада дозволила колоти третю, бустерну дозу для всіх охочих румунів. А ще знову почала запроваджувати обмеження. У деяких містах на вихідні запровадили  комендантську годину й обмежили роботу розважальних закладів. 

Мирослава Танська, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, ще у вересні румунська медична система не витримувала кількості пацієнтів.

Джерело