Про це йдеться в дописі на сторінці Олександра Ткаченка у Facebook.

У проєкті держбюджету-2022 для Мінкульту уряд уже затвердив 10 млрд грн. Проте, міністр стверджує, що цього замало.

“Цифра, на яку ми у МКІП розраховували для сектору, – має бути більша. І викинути з програми на наступний рік половину запланованого ми не можемо… Попри реальні перемоги, які може дати культура, необхідне її фінансування – відкладається”, – заявив міністр.

Міністр Ткаченко просить додаткових 6,5 млрд грн на розвиток культури та іміджу України

Олександр Ткаченко стверджує, що необхідно виділити більше грошей на креативні індустрії. За його словами, вони приносять щороку $5.4 млрд та є відображенням української ідентичності та історії. Міністр додав, що креативні індустрії є запорукою безпеки під час інформаційної війни.

Окрім того, Ткаченко переконує, що креативні індустрії, які потребують більше грошей із держбюджету, допоможуть економіці піднятися на європейський рівень:

“Про вагомий внесок в економіку, яку всі прагнуть вивести на європейський рівень, чомусь всі забувають. Як і про імідж України у світі, коли починають обговорювати бюджет на культуру. Щоб отримати результат із в рази більшими очікуваннями – необхідне фінансування”, – заявив міністр культури.

“Креативні індустрії генерують 4% доданої вартості, і потребують фінансового бусту, аби стати 5% і більше”, – додав Ткаченко.

Очільник Мінкульту написав, що міністерство вже подало запит на перегляд урядом коштів, виділених на культуру. І попросив врахувати перегляд фінансування на культуру при голосуванні у другому читанні.

  • Нагадаємо, у 2019 році Олександр Ткаченко був обраний народним депутатом від політичної партії “Слуга народу”. Був головою комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики. В червні 2020 року став міністром культури та інформаційної політики України 
  • 22 червня Міхеїл Саакашвілі назвав міністра культури Олександра Ткаченка баригою, а Мінкульт — “ПП “Роги й копита”.
  • Під час скандалу з радянськими інсталяціями на алеї Героїв Небесної Сотні міністр Ткаченко заявив, що не бачить у тому нічого страшного.

Джерело