Перший в області цифровий художній архів презентували 20 жовтня у Полтаві. До нього увійшли 55 живописних полотен та 118 графічних творів художника Миколи Ярошенка. Усі – із фондів Полтавського художнього музею.

Проєкт спільно реалізували працівники закладу, а ще одна з мистецьких шкіл та громадська організація «Центр розвитку культури», каже керівник останньої Олександр Ткаченко. За його словами, над тим, щоб оцифрувати роботи, працювали близько місяця і робили знімки на професійну камеру. Це грантовий проєкт, який профінансували за рахунок Українського культурного фонду. Витратили на це 445 тисяч гривень.

"Працівники музею виймали з рамок картини, зберігали спеціальні умови по освітленню, по фонові, по вологості. По тому, аби був реставратор присутній. Ті роботи, які є фізично в експозиції, відтепер будуть і на сайті. Їх кожен охочий може подивитися у хорошій якості у віртуальній галереї", каже керівник громадської організації «Центр розвитку культури» Олександр Ткаченко.

У полтавському музеї представили перший цифровий архів картин

"Це, насправді, один з гарних проєктів, який робить перший крок до впровадження в цілому в Україні політики ширшого доступу (до живопису – ред.) через застосування цифрових технологій, через діджиталізацію. Одним з елементів, який дав можливість виграти фінансову підтримку від держави – це була новизна проєкту, повнота проєкту і професіоналізм, яким вони представили бажання і бачення", розповів виконавчий директор Українського культурного фонду Владислав Берковський.

Як розповіла Суспільному директорка художнього музею імені Ярошенка Ольга Курчакова, оцифровані роботи – у вільному доступі, переглянути їх можна на сайті закладу. Надалі планують поповнити цифровий архів іншими творами художника.

Що відомо: Микола Ярошенко – український живописець родом із Полтави. Він народився 1846-го. Спеціальної художньої освіти він не мав, але був слухачем Петербурзької Академії мистецтв. Помер у російському місті Кисловодськ у 51 рік.

Джерело