Спотворення вільного ринку призведе до фінансових втрат як для виробників, так і для споживачів, а також бюджету в цілому від недоотримання ренти і податків.

Про це сказав генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

«Будь-які спроби використання короткострокових, штучних і неринкових методів неодмінно призведуть до негативних наслідків для економіки України та нафтогазовидобувної галузі, зокрема», - зазначив Максим Тимченко, виступаючи на українському газовому інвестиційному Конгресі.

Регулювання комерційних цін на газ призведе до втрат бюджету - генеральний директор ДТЕК

За його словами, для відновлення низьких цін необхідно, не регулювання ринку, а збільшення видобутку газу, а значить нові свердловини та інвестиції.

Завжди потрібно знаходити баланс між соціальною політикою і підтримкою енергобезпеки. Необхідно думати про бюджетне субсидування обсягів соціального споживання газу. Але неможливо говорити про розвиток газового сектора, Про іноземні інвестиції, і паралельно з цим регулювати ціни на газ. Це неприйнятно", - додав генеральний директор ДТЕК.

Раніше лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія озвучив ідею заборонити приватним компанія вільно розпоряджатися їх газом, забравши його для потреб держави по якійсь»собівартості".
Це викликало критику експертів, нардепів і міжнародних фахівців, які попередили про катастрофічні наслідки для української економіки.

"Центр Разумкова" попередив, що ця ініціатива призведе до падіння видобутку до 1 млрд м3 на роки, а в Асоціації газовидобувних компаній оцінили втрати бюджету від цього в 10 млрд грн.

Джерело