На 34% знизилися темпи вакцинації від коронавірусу на Закарпатті впродовж минулого тижня. Про це 20 жовтня на брифінгу сказала головна епідеміологиня краю Вікторія Тимчик. За її словами, наша область має найнижчий показник в Україні.

До Центру вакцинації в атріумі Закарпатської облдержадміністрації прийшли зробити щеплення від коронавірусу подружжя ужгородців Олена та Ігор Фомічови.

"Довго вагалися: вакцинуватися, чи ні, але перемогла думка, що я людина консервативних поглядів: з дитинства нас вакцинували, і тому ми вирішили щепитися разом з дружиною, — розповів Ігор Фомічов. — Нам вже більше 60-ти років, і лікарі радили теж. Мені дуже страшно дивитися статистику хворих. А вакциновані, як бачимо, до лікарні потрапляють набагато рідше, тому ми вирішили вакцинуватися".

Найнижчий показник за темпами вакцинації. Як на Закарпатті працюють центри і пункти щеплень

Впродовж 20 жовтня в атріумі облдержадміністрації провакцинували близько сотні людей, — каже лікарка мобільної бригади Вікторія Берестовська-Кулеба.

"Цей стос був у три рази менший, і дійсно людей стало набагато більше, — розповіла вона. — Ми зранку тільки прийшли, люди вже стояли на подвір’ї і чекали, коли розпочнеться вакцинація. Люди почали приходити більш усвідомлено, не через те, що потрібно виїжджати за межі країни. А більше на них вплинуло те, що за останню добу в Україні помирає багато хворих, і тому люди стали більш свідомі".

Попри збільшення охочих щепитися в цьому центрі, загалом в області активність вакцинальної кампанії зменшилася, — розповідає головна епідеміологиня краю Вікторія Тимчик. Минулого тижня щеплення отримали понад 12 тисяч закарпатців, на противагу попередньому, коли зробили 16 тисяч.

"Відповідно, маючи усі необхідні запаси вакцини на регіональних складах, у медзакладах – це вкрай негативна ситуація, — сказала епідеміологиня. — Дуже сумна ситуація. Якщо буде продовжуватися така ситуація, негативна щотижнева динаміка, то за підсумками жовтня кількість щеплень буде набагато нижче, ніж у вересні. А у вересні було набагато нижче, ніж у серпні".

"Потенціал у нас є, а немає бажаючих, — сказав директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний, — якщо вдень приходять на пункт щеплення троє-п’ятеро людей, ми раді і цьому, бо це врятоване життя. 15 центрів вакцинації, 52 мобільні бригади, які виїжджають на підприємства, додому".

За словами Пшеничного, на Закарпатті також діють 217 пунктів щеплень. Він пояснив: пункти щеплень діють при амбулаторіях, натомість центри масової вакцинації розгортають у немедичних установах. Упродовж дня медики можуть щепити близько 10 тисяч людей.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Джерело