Політолог Михайло Чаплига розповів, чому вважає, що систему не можна зламати, а також пояснив, як зробити так, щоб в державі не було злодіїв.

Про це він розповів в ефірі програми «Чаплига відповідає».

Він заявив, що у своїй політичній діяльності не збирається ламати систему, і взагалі проти слова «ламати».

Михайло Чаплига пояснив, чому не можна зламати систему

«Точно так само, як не можна кинути курити. Можна просто згадати, що ви не курите. Ну як можна боротися з тим, чого немає? А якщо ви будете боротися, ви будете підсилювати бажання покурити. Тому з системою я боротися не буду, ламати її не буду. Система ­це вузли, інститути, і система комунікації між ними. Тому я нічого ламати не збираюся. І система однакова всюди. Нам потрібно просто поставити головну ноту», - пояснив Чаплига.

За його словами, якщо зараз порядна людина повинна зображати з себе пройдисвіта, щоб над нею не сміялися, то потрібно повернутися в те радянське минуле, де було все навпаки: коли ти пройдисвіт, але потрібно було маскуватися під порядного. Чаплига впевнений, що потрібно, щоб погані маскувалися під порядних, бо саме останні повинні бути біля керма всіх процесів.

Експерт зазначив, що багато людей пояснюють, що не є злодіями, але держава робить їх такими, адже маючи дуже невеликий дохід їм доводиться, наприклад, йти в тінь, щоб не втратити його через високі збори.

«Для виживання мінімально дохід на домогосподарство менше 2000 доларів - це не тінь. Ідіть живіть працюйте, державі немає діла до вас. І не повинна держава туди лізти. До 2000 доларів - це рівень виживання домогосподарства і економіки, щоб вони могли щось витратити. І люди звільняться, перестануть бути злочинцями», - вважає Чаплига.

Джерело