З початку 2021 року діагноз рак молочної залози встановили майже 250 жінкам з Кіровоградської області. До карантину було вдвічі більше. Це пов’язано з тим, що через COVID, люди рідше звертаюся в лікарню, вважає завідувачка мамологічного відділення обласного онкоцентру Анна Богатирь. У кожної третьої пацієнтки – онкологія третьої та четвертої стадій.

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози

Анна Богатирь говорить, за день оперує чотирьох пацієнток з доброякісними пухлинами. "До початку оперативного лікування методом хіміотерапії і таргетної терапії можливо повністю зруйнувати пухлину, це так звана повна патологічна відповідь. Цього ми домагаємося".

Лікарка пояснила, чому статистика захворюваності знизилася. "До пандемії, у нашій області, кожен рік реєструвалося біля 400 нових випадків раку молочної залози. Це не значить, що знизилася кількість хворих. Хворі не доїхали до закладу, для того, щоб їм правильно встановили діагноз. Природно збільшується запущеність і збільшується смертність". Завідувачка мамологічного відділення каже: зберегти здоров’я і життя, допоможе самообстеження і щорічне відвідування лікаря-мамолога.

На Кіровоградщині з початку року майже 250 жінкам діагностували рак молочної залози

Діагноз рак грудей другої стадії Ірині Яркіній встановили три роки тому. Їй 35 років. Каже, сил боротися з хворобою, додавали двоє дітей. "Добре тим, що в мене не було метастаз, не були зачеплені лімфовузли. Не можу сказати, що я себе почувала гарно, приходила з лікарні, ходила з дітьми гратися, ми виїжджали на природу відпочивати, правда це було не під сонцем, а в тіні".

Під час хіміотерапії свою хворобу від сина та доньки не приховувала. "В мене почалося облисіння. Було три курси лікування: чотири хіміотерапії, потім операція з повним видаленням молочної залози, потім знову чотири хімії".

Каже, прийняла зміни у своїй зовнішності після фотопроєкту, в якому брала участь. "Чоловік сказав, що йому зі мною пощастило і він дуже пишався, що я навіть без волосся дуже крута, дуже класна".

Вважає, вчасне звернення до лікарів врятувало їй життя.

Читайте також Кропивницька візажиня безкоштовно робить перманентний макіяж онкохворим жінкам. Майже на 14 мільйонів гривень хоче скоротити фінансування обласного онкоцентру в Кропивницькому Національна служба здоров’я.

Джерело