Терористи, які викрали 17 християнських місіонерів зі США та членів їх сімей у столиці Гаїті Порт-о-Пренсі, назвали суму викупу за заручників. Банда "400 Mawozo" просить 17 млн доларів. Серед викрадених 16 громадян США та один канадець.

Як повідомляє CNN, викрадених місіонерів пов'язують із християнською організацією Christian Aid Ministries з Огайо, за їх даними викрали 5 чоловіків, 7 жінок та 5 дітей. Серед них 8-місячна дитина та діти віком 3, 6, 13 та 15 років.

Міністр юстиції Гаїті Ліст Квітель заявив, що викрадачі вимагали від влади 17 мільйонів доларів за звільнення заручників, яких утримують за містом. Квітель додав, що перемовники з боку гаїтянської поліції та ФБР консультують місіонерську групу щодо подальших дій і знаходяться у постійному контакті з викрадачами. Також бандитів застерегли від завдання фізичної шкоди дорослим та дітям, повідомив міністр.

Викрадення місіонерів на Гаїті: терористи просять 17 млн доларів викупу

Колишній очільник християнської організації в Гаїті Ден Хулі вважає, що м їхали мікроавтобусом, водієм був також американець, коли групу викрали. Також він повідомив, що в момент викрадення декілька молодих чоловік із групи встигли надіслати повідомлення місцевому очільнику організації про те, що відбувається з ними.

Колишній очільник християнської організації в Гаїті Ден Хулі вважає, що місіонерів викрали, коли ті їхали мікроавтобусом. Також він повідомив, що в момент викрадення декілька молодих людей з групи встигли надіслати повідомлення місцевому очільнику організації про те, що з ними відбувається.

Останнім часом в Гаїті спостерігається сплеск насилля. Викрадення іноземців — стало поширеним явищем, а після вбивства президента, банди стали контролювати близько 60 % території острівної країни.

Що відомо

У ніч з 6 на 7 липня злочинці проникли в резиденцію 53-річного президента Гаїті Жовенеля Моїза та вбили його. За даними поліції, серед нападників були 26 колумбійців та двоє американців гаїтянського походження. Двоє громадян США гаїтянського походження, яких затримали за підозрою у вбивстві президента Гаїті, заявили, що напад на резиденцію глави держави спланував іноземець на ім'я Майк. Після вбивства президента Гаїті Рада міністрів країни ухвалила рішення проголосити на території країни "стан облоги". А сенат Гаїті призначив тимчасовим президентом країни голову верхньої палати парламенту Жозефа Ламбера. Гаїті є найбіднішою країною Карибського регіону із середньорічним зростанням ВВП на 1,3% за 20 років. Його слабка економіка і політична нестабільність посилилися пандемією, що звела нанівець зусилля зі скорочення бідності та збільшила нерівність.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело