У Луцькій територіальній громаді запрацювала "кімната кризового реагування" для осіб, які стали жертвами домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Про це повідомили в управлінні інформаційної роботи міськради.

Задля безпеки адресу "кризової кімнати" не розголошують.

Потрапити у заклад можна, звернувшись до уповноваженого підрозділу органу Нацполіції або управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцькради.

У Луцьку відкрили

У закладі позмінно будуть працювати чотири фахівці, а отримати допомогу та тимчасовий притулок зможе одночасно шестеро людей. Перебувати у закладі можна від 10 до 20 діб.

Також у "кризовій кімнаті" жертвам домашнього насильства надаватимуть психологічну і юридичну допомогу.

Задля безпеки приміщення обладнали камерами відеоспостереження. Окрім кімнат відпочинку, у закладі є кабінет для фахівця-адміністратора, ванна кімната та кухня.

Як повідомили 20 жовтня у секторі комунікації поліції області, впродовж цього року до поліції надійшло понад 13 тисяч 500 повідомлень про вчинення насильства в сім’ї, що на 11 % більше, ніж у 2020 році.

За фактами, пов’язаними із домашнім насильством, правоохоронці розпочали 102 кримінальні провадження та склали 1 165 адміністративних протоколів. На осіб, які вчинили насильство, впродовж року винесли 431 терміновий заборонний припис та поставили на облік 1 554 особи.

Довідково: "Кімнату кризового реагування" відкрили в Луцьку в межах проєкту "Трамплін до рівності", що реалізується Луцькою міською радою, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні та за фінансової підтримки Швеції. Подальше утримання закладу здійснюватиметься за кошти міського бюджету.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.

Джерело