20 жовтня на Полтавщині завершують прийом проєктів на конкурс "Шкільний громадський бюджет". За місяць на нього подали 125 ініціатив щодо благоустрою пришкільної території чи поліпшення устаткування навчальних закладів, повідомила Суспільному керівниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко. Голосувати за проєкти можна буде на спеціальній онлайн-платформі, а реалізувати проєкти-переможці мають наступного року.

На місці турніків біля гімназії у селі Розсошенці хочуть облаштувати новий спортивний майданчик. Для цього школяр Євгеній Кулько з товаришами подав проєкт на обласний конкурс "Шкільний громадський бюджет".

"Я випускник вже 11-го класу. У нас наймолодші – з п’ятих, четвертих та навіть з третіх класів є, хто займається . По-перше, це – для них", – каже автор проєкту Євгеній Кулько .

"Ці турніки вже не в дуже гарному стані та не дуже безпечні для використання. Діти можуть травмуватися і батьки можуть хвилюватися за них, коли вони тут займаються. Завучі та директор розробили проєкт разом із нами, щоб подати заявку: повністю все за списком, на що нам іде бюджет та навіщо воно нам треба", – говорить одинадцятикласник Розсошенської гімназії Денис Колісник.

За проєктом, вартість нового майданчика – 200 тисяч гривень, говорить директор гімназії.

"Коли ми побачили, які зараз роблять сучасні штучні покриття для дітей, які є безпечними, звичайно, в першу чергу, і ми вирішили це зробити. Коли побачили, що можна взяти участь у "Шкільному громадському бюджеті", з дітьми старших класів вирішили написати цей проєкт. Часу він у нас зайняв близько тижня", – розповідає директор Розсошенської гімназії Євген Яловець.

Цей проєкт – один зі 125, які протягом місяця подали на конкурс "Шкільний громадський бюджет". 20 жовтня – останній день прийому ідей, каже Олеся Дроботенко.

"Автори проєктів – це у нас за положенням школярі, учні загальноосвітніх середніх закладів Полтавської області від 14 до 18 років. Проєкти найчастіше стосуються якихось зон відпочинку: всередині школи, в окремих класах, створення ресурсних кімнат. Також це майданчики, спортивні майданчики різноманітні, озеленення, це створення зелених класів, створення зелених зон, і, звичайно, облаштування кабінетів матеріальною базою", – повідомляє керівниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко.

Що відомо: Почали приймати ідеї на конкурс від 20 вересня. А голосувати за проєкти усі охочі зможуть від 30 жовтня до 14 листопада на спеціальній онлайн-платформі. Переможців оголосять до 30 листопада. Втілити ініціативи, що наберуть найбільше голосів, мають упродовж наступного року, каже Олеся Дроботенко. Реалізувати проєкти-переможці мають на умовах співфінансування. Половину від суми дають із обласного бюджету. Це до 100 тисяч гривень. Ще стільки ж або більше із бюджету громад. Конкурс "Шкільний громадський бюджет" на Полтавщині влаштовують із 2019-го року, розповіла керівниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко. За цей час визначили 123 проєкти-переможці. Торік втілили 52 із них. Ті, які перемогли 2020-го, мають реалізувати до кінця цього року. А ще частину не втілили, зокрема, через адміністративно-територіальну реформу та брак фінансування.

Джерело