У Сумській області з 23 жовтня запроваджують "червону" карантинну зону. Таке рішення 20 жовтня прийняла Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні.

Загальні обмеження "червоної зони" заклади громадського харчування можуть працювати тільки з адресною доставкою або "на виніс"; заборонена робота торговельних та торговельно-розважальних центрів та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо; не працюватимуть заклади освіти, окрім дитячих садків та 1-4 класів шкіл; заборонено працювати непродовольчим магазинам, ринкам, спортивним залам, басейнам та фітнес-центрам; не можна проводити масові заходи, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів.

Для того, щоб із введенням "червоної зони" перелічені обмеження не застосовували, 100% працівників, відвідувачів та користувачів повинні мати "зелений" COVID-сертифікат. Це документ, який доводить, що людина пройшла повний курс вакцинації проти коронавірусу.

Читайте також: COVID-сертифікат: для чого він потрібен та як його отримати мешканцям Сумщини Транспорт

Для користування міжміським та міжобласним транспортом підійдуть також й інші документи, окрім сертифіката про завершення повного курсу вакцинації. Серед них:

Сумщина переходить до результат ПЛР-тесту, дійсний протягом найближчих 72 годин; документ, що підтверджує вакцинацію однією дозою вакцини, для регіонів "жовтого рівня" епідемічної небезпеки; документ з "Єдиного державного порталу електронних послуг", що підтверджує, що людина перехворіла на коронавірус, зокрема, у додатку "Дія"; результат експрес-тесту на коронавірус, підтверджений медичним закладом.

Ці документи будуть потрібні, відповідно до постанови Кабміну, з 21 жовтня.

Заклади освіти та державні установи

До 8 листопада мають вакцинуватись усі працівники освітніх закладів та державних установ. Якщо до 8 листопада не буде завершеного курсу вакцинації, працівника закладу відправлять у неоплачувану відпустку.

Щодо працівників дитячих садочків та 1-4 класів, то вони можуть працювати у "червоній зоні", але працівники також мають вакцинуватись. Різниця тільки в тому, що увесь заклад не зачинятимуть, а тільки відправлять у неоплачувану відпустку невакцинованих працівників.

Відпустки за власний кошт чекатимуть й на невакцинованих працівників державних підприємств, установ та організацій, зокрема й тих, хто працює в органах місцевого самоврядування. Також йдеться й про соціальних працівників та тих, хто працює на пошті.

Що відомо Сумська область — у найгіршій ситуації серед інших регіонів України. Про це сказала 11 жовтня під час засідання в міській раді начальниця міського управління охорони здоров'я Олена Чумаченко. За останню добу на Сумщині COVID-19 підтвердили у 670 людей. Від ускладнень хвороби за добу померли 27 людей. На Сумщині, за даними РНБО, на 61% заповнені ліжка в лікарнях, виділені для пацієнтів з коронавірусом та підозрою на інфікування. З попередньої “червоної” зони, в якій перебувала Сумщина з кінця березня 2021 року, область вийшла останньою на початку травня. Уперше "червоний" рівень епідеміологічної небезпеки на Сумщині ввели восени 2020 року: тоді у межах одного регіону Держава комісія з ТБ і НС розподіл проводила окремо по районах і містах

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Джерело