Політична партія "Слуга народу" опублікувала офіційну заяву щодо відмови народних депутатів взяти участь у токшоу "Зворотний відлік" на UA: Перший. У політичній силі заявили, що за останні пів року спікери "Слуги народу" відвідали 792 студійні ефіри на 21 телеканалі, зокрема 14 разів — програму "Зворотний відлік".

Що трапилося

19 жовтня ведуча ток-шоу "Зворотний відлік" на телеканалі "UA: Перший" Мирослава Барчук заявила, що Офіс президента намагається контролювати присутність на ефірах депутатів Верховної ради від фракції "Слуга народу". Зокрема, за словами Барчук, Офіс президента висуває редакції токшоу умови й ставить ультиматуми щодо присутності гостей.

"Наприклад, минулого понеділка був ультиматум №1: на тему енергетичної безпеки в ефірі "Зворотного відліку" будуть присутні або двоє "слуг" (обидва не експертні) або жодного. Ми вирішили ультиматумів не приймати й запросили Людмилу Буймістер, яка вже не підкорялася вказівкам ОП, – зазначила ведуча. — Напередодні іншого ефіру (від 18 жовтня - ред.) Офіс президента поставив вимогу відмовити раніше запрошеному на шоу депутату Гео Леросу, виключеному 1 вересня з провладної фракції після критики на адресу президента Володимира Зеленського та керівника його Офісу Андрія Єрмака, в обмін на присутність двох нардепів від "Слуги народу". Звичайно, ми сприйняли це як тиск".

У Що кажуть у партії "Слуга народу"

Представники монобільшості в парламенті всі звинувачення заперечили.

"За останні 6 місяців наші спікери відвідали 792 студійні ефіри на 21 телеканалі. Це не враховуючи сотень брифінгів і, напевно, тисяч прямих включень та коментарів як у кулуарах парламенту, так і в нашому медіацентрі. Якщо говорити про програму "Зворотний відлік", то за останні 6 місяців наші спікери брали у ній участь 14 разів. Для порівняння: у програмі "Свобода Слова" на каналі ICTV, яка теж виходить лише по понеділках, за той самий проміжок часу наші спікери були присутні 13 разів", — йдеться в заяві політичної сили.

У партії додали, що "говорити про якесь особливе ставлення до каналу чи програми просто несправедливо".

"Єдине, на чому можуть наполягати наші представники, щоб долучитися до ефірів і ток-шоу, – це на тому, щоб у студії була хоча б мінімальна збалансованість та фаховість обговорення. Просто некоректно говорити про бюджет без жодного незалежного експерта з бюджетних питань. Чи обговорювати плани парламенту, коли відсутні представники декількох фракцій або груп", — вказано в заяві "СН".

Також у партії вважають, що "особисті погляди й симпатії колективу мають серйозний вплив на деякі програми". І додали, що всі процеси всередині команди "синхронізуються у трикутнику "Монобільшість-уряд-Офіс Президента". Але зазначили, що Офіс президента не керує депутатами на ефірах і "причетний до цього лише тоді, коли потрібні додаткові матеріали аналітичного характеру або уточнення позицій із гострих питань порядку денного".

Що відомо 20 жовтня президент Володимир Зеленський під час брифінгу в Золотоноші заперечив слова телеведучої Мирослави Барчук щодо тиску на ЗМІ та зазначив, що інші медіа також звинувачують його у тиску. "В цілому дивно виглядає, що державне телебачення має тиск з боку держави. Депутати відмовилися? Я думаю, це хайп. До чого тут ми? Ми нічого не узгоджували. Тим більше Суспільному. Депутати свободні люди, самі вирішують ходити, чи ні", — зазначив він. В редакції Суспільного мовника назвали неприпустимим, коли представники будь-якої політичної сили намагаються прямо чи опосередковано впливати на формування складу учасників токшоу. Про це йдеться в офіційній заяві Суспільного щодо інциденту з відмовою нардепів зі "Слуги народу" від участі в токшоу "Зворотний відлік" на UA: Перший.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело