Шість тисяч жінок на Черкащині мають діагноз "рак молочної залози", розповів Суспільному головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА з питань мамології Олег Тюрін.

За словами лікаря, щороку до онкодиспансеру звертається близько пів тисячі пацієнтів із такою хворобою. Серед них є жінки від 20 років.

Як виявити рак грудей? Про перші ознаки розповів черкаський мамолог

Пані Людмила нині в онкодиспансері готується до операції. Розповідає, вже пройшла курс хімієтерапії.

"Я сама виявила зміни у грудях і звернулася до лікарів – зробила мамографію. Дослідження показали злоякісне новоутворення. У мене був стан шоку".

Попри це жінка настрій зберігає позитивний. Розповіла, що має знайомих, які з таким діагнозом живуть 15 років. За словами Олега Тюріна, у боротьбі з раком головне вчасно виявити хворобу, а, відтак, продовжити собі життя :

"Існує міф, що рак не виліковується. Але це дійсно міф, який не має ніякого підґрунтя. В залежності від того, коли звернулася жінка, можна прогнозувати її лікування, і прогнозувати, настільки вона буде здорова після проведеного лікування", — зауважив медик.

Щомісяця варто проводити самообстеження молочної залози. Втім, додає лікар, найефективніше, аби не пропустити рак — щороку проходити первинне обстеження – скринінг:

"Скринінгове дослідження дає можливість виявити хворобу, коли ще вона не пальпується і у жінки не викликає ніяких неприємних відчуттів. У Черкаській області існує декілька кабінетів для жінок – це в Золотоноші, в Смілянському районі, Звенигородському районі, Уманському районі та обласному онкодиспансері".

Лікар зауважив, що варто звернути увагу та звернутися до лікаря, якщо виявили у себе асиметрію грудей, наявність пухлин, ущільнення, зміна форми соска, ареоли, виразки на шкірі молочної залози.

Головне – це бажання жінки. Бо можливість вилікуватись при вчасному виявленні новоутворення – 95 відсотків. Пацієнтка онкодиспансеру Олена Лазинюк не зволікала: зробила мамографію. Дослідження показало доброякісне новоутворення.

"Я звернулася до лікаря Олега Васильовича і будемо оперуватися. Раджу іншим жінкам не хвилюватися, іти й робити операцію".

У Черкасах безоплатно обстежити молочні залози можна буде 23 жовтня у поліклініці обласного онкодиспансеру із восьмої години ранку, додав лікар Олег Тюрін. Для цього не потрібні додаткові направлення. Такий захід організовують щорічно до Всеукраїнського дня боротьби із раком молочної залози.

Що відомо

За даними ВООЗ в Україні кожна п'ята жінка репродуктивного віку може захворіти на рак грудей. Лише за 2020 рік виявили 18 236 нових випадків раку молочної залози, що становить 22% від загальної кількості ново діагностованих онкологічних захворювань в Україні.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також "Не опускати руки": черкащанка розповіла, як поборола рак грудей Повірити в себе: як у Черкасах підтримують жінок, які здолали рак

Джерело