За минулий тиждень на Херсонщині виявили близько 4 500 тисяч людей інфікованих коронавірусом. За даними Херсонської облдержадміністрації 19 жовтня область побила рекорд з початку пандемії - 945 хворих за добу. Що відбувається наразі в херсонських лікарнях в ефірі Українського радіо. Херсон розповів завідувач другого відділення Херсонської обласної інфекційної лікарні Сергій Панкратов.

"На жаль ситуація, яка наразі склалася в Херсонській області нагадує ситуацію, яка була торік в Італії. Коли суцільний потік хворих, місць для госпіталізації немає", - каже лікар.

За його словами, на даний час в Херсонській області відкриті майже всі стаціонари для госпіталізації коронавірусних хворих. У Херсоні тільки лікарня ім.Лучанського працює як лікарня, приймає ургентних хворих, які не хворіють на коронавірус.

"Але і звідти 5-10 хворих, у яких виявляють коронавірус переводять або в інфекційну лікарню, або в лікарню ім. Тропіних. Ситуація загострюється тим, що кількість захворілих за добу близько 800. Змінився вірус, змінилася клініка. Зараз хворі набагато важчі ніж ті, що були торік", - розповів Сергій Панкратов.

Із зростанням кількості хворих значно зросли й витрати кисню. В інфекційній лікарні минулого року встановили кисневі колони місткістю по 22 тонни. Централізована подача кисню тут забезпечена.

"Витрати дуже великі. Якщо у нас 140 хворих, з них 120-130 на кисні, то витрати за добу близько 2,5 тонн. Цей запас лише на 10 днів. Отримуємо його з Дніпропетровської області, а вона теж тепер в "червоній" зоні і потреба в кисні зросла", - каже лікар.

Найважче зараз лікарям, медичному персоналу, розповідає інфекціоніст. В критичних ситуаціях, за його словами, розгортають мобільні госпіталі. Але наразі працювати в них нікому.

"Ми, наприклад, в нашій лікарні ледь справляємося. Якщо хтось вийде із стою, то одразу такий пробіл, який не можна компенсувати. Звідки візьмуть 4 бригади для шпиталю я не знаю. Там будуть вже лікарі всіх спеціальностей, які пройдуть короткий курс навчання. Розгортання шпиталю планується в районі Каховки", - розповів Сергій Панкратов.

На думку лікаря, такої б ситуація на Херсонщині могло б і не виникнути, аби люди відповідальніше ставилися до вакцинації.

"На 15 жовтня Херсонська область єдина по всій Україні виконала план з вакцинації. Саме ця "червона" зона заставила молодь йти вакцинуватися. Бо без сертифіката на роботу не потрапиш, за кордон не поїдеш і в магазин не сходиш. Тим, кому за медичними показниками - люди старші 60 років, які схильні до захворювань, які входять в групу ризику вакцинуватися так і не йдуть, максимум одна третина", - каже інфекціоніст.

Наталя Шклярук

Що відомо: 13 жовтня міська комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила ввести на території Херсонської міської громади обмежувальні заходи для "червоного" рівня епіднебезпеки. Вони почнуть діяти з 00 годин 15 жовтня.

Читайте також: Посилення карантину. З 15 жовтня у Херсоні почали працювати 12 COVID-патрулів Перший день "червоної" зони карантину на Херсонщині: як жителі області дотримуються обмежень У перший день "червоної" зони у Херсоні зросла кількість охочих вакцинуватись Чи дотримуються карантинних обмежень у громадському транспорті Херсона

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело