Котельня загальноосвітньої школи № 1 міста Житомира працює на біопаливі – гранулах спресованої соломи. Про це Суспільному розповів директор освітнього закладу Микола Мельник.

За його словами, раніше у школі була газова котельня, нині вона не функціонує, а 100% тепла забезпечує котельня на гранулах.

"Котельня розташована не у закритому приміщенні, а на вулиці, – каже Микола Мельник. – Вона має окрему систему, яка не сполучена з системою опалення у школі. Ця котельня є автономною. Нині у нас повністю завантажені два бункери і ми опалюємо школу. Маємо змогу миттєво реагувати на зміну температурного режиму. А у зв'язку зі здорожчанням газу, у нас котельня набагато економніша, майже у два рази від тих котелень, які споживають газ".

Котельня школи у Житомирі працює на біопаливі – гранулах спресованої соломи

Оператор Олександр Лузунов показав кореспондентам Суспільного принцип роботи котельні. За словами чоловіка, обладнання тут працює автономно, а оператор контролює роботу.

"Процес роботи починається з того, що котел увімкнений, палети подаються автоматично до котла, – каже Олександр Лузунов. – Там вони спалюються. Якщо надворі тепло, то ми ставимо котел на мінімум, а якщо на вулиці холодно, то ми включаємо котел на максимум".

Котельня, яка опалює школу, незалежна від централізованого теплопостачання. Опалювальний сезон у закладі почали десять днів тому.

"В школі у нас тепло, – каже гардеробниця Людмила Степюк, – Котельню запустили 11 жовтня. Діти усі в нас роздягаються у гардеробі, здають свій верхній одяг. Ми теж ходимо без верхнього одягу. Вода у нас тепла, так що працюємо".

Для опалення школа замовляє спресовані солом'яні гранули. Заступник директора з адміністративно-господарської частини Віктор Умінський каже, що кількість спалених гранул коливається від 800 кілограмів до тисячі кілограмів на добу.

"Біопаливо екологічно чистіше, бо дрова мають свою специфіку, – каже Віктор Умінський. – Там можуть бути у дровах різні смоли, а тут вже чиста солома, вона пресована без усілякої хімії. Крім того, це набагато ефективніше, бо ми незалежні від газу і гранули на 15% – 20% дешевші за газ".

Читайте також У райцентрі Житомирщини два найбільші дитсадки без опалення. В інфекційному відділенні Житомирської обласної дитячої лікарні не увімкнули опалення. У Житомирі протестували роботу нової ТЕЦ, яка працюватиме на альтернативному паливі.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини

Джерело