19 жовтня у Національному музеї Прадо у Мадриді на кілька годин зачинилася група протестувальників. Вони погрожували вчинити суїцид, якщо влада не виконала б їхні вимоги.

Як повідомляє Reuters, шестеро осіб, які на початку 1980-х отруїлися неякісною ріпаковою олією, на кілька годин зачинилися у мадридській художній галереї Прадо, погрожуючи вчинити масовий суїцид. Одна людина з-поміж мітингарів була в інвалідному візку. Вони тримали банер перед картиною іспанського художника Дієго Веласкеса. Інші зібралися надворі.

Вони погрожували прийняти пігулки з отрутою через шість годин після початку акції, якщо прем'єр Іспанії Педро Санчес не відгукнеться на заклик до кінця жовтня зустрітися з асоціацією, яка представляє їхні права. Також мітингарі вимагали компенсації за витрати на лікування після масового отруєння. За їхніми словами, вони обрали для протесту музей Прадо, позаяк багатьом з них "культура допомогла впоратися" з проблемами.

В Іспанії група людей зачинилася у музеї й погрожувала суїцидом Читайте також: Уряд Іспанії підтримав ідею скасування недоторканності короля

Згодом поліція затримала двох протестувальників, а інші покинули музей близько полудня. Водночас уряд Іспанії та представники музею не давали коментарів щодо цього інциденту.

"Ми хворі. Фізично ми на 20 років старші, ніж вказано у наших паспортах", — заявила одна із постраждалих.

Масове отруєння

У 1981 році низка підприємців закупили партію промислової ріпакової олії, яку вони очистили й продали під виглядом рослинної олії за зниженою ціною. У результаті отруєння померли до 5 тисяч людей, близько 20 тисяч людей постраждали. Хто пережив отруєння, утворили організацію Seguimos Viviendo і боролися весь цей час за свої права та допомогу з боку королівства.

Симптоми у постраждалих після отруєння були різними: від легеневої недостатності та деформації кінцівок до руйнування імунної системи організму.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело