Жителі Гурівської та Новопразької громад Кіровоградської області привезли в обласний госпіталь півтори тонни продуктів. Зібрали овочі, крупи, цукор, розповіла співорганізаторка акції Наталя Демченко. Вона лікувалась у шпиталі і каже, знає, що продуктів у шпиталі бракує.

Наталя Демченко допомагала збирати харчі селам. "Я сама учасник бойових дій і часто лікуюсь в цьому госпіталі і бачила – немає продуктів. Минулого року я "кинула клич" спілкам і ми почали возити продукти. Привезли: цибулю, картоплю, гарбузи, консервацію, крупи".

Привезені продукти зберігатимуть в овочесховищі харчоблоку госпіталю.

Жителі двох громад на Кіровоградщині зібрали півтори тонни продуктів в обласний госпіталь

З Пантазіївки Новопразької громади продукти привозять вдруге за місяць, розповідає учасник Антитерористичної операції Ілля Гринець. "У госпіталі я лікувався два рази, бачив, що погане харчування. Привезли для того, щоб хлопці, які тут лікуються, не потребували нічого".

Працівниця буфету розповіла, що приготували на обід. "На перше – капусняк, на друге каша ячнєва із салатом і рибною консервою, а також кисіль фруктовий".

Пацієнт госпіталю Павло Литвиненко каже: в останні роки харчування стало гірше. "Я лікуюся з 2014 року, раніше давали фрукти, овочі і м’ясне було".

Олександр Євтухов на лікування приїздить з власними продуктами: "Привозимо сало з дому, м'ясо тушковане, ковбасу, бо обід бажає бути кращим. З кожним роком урізається фінансування лікарні. Бажано, щоб на госпіталь виділялися якісь гроші, ну щоб люди відчували трошки".

З 1 квітня 2020 року госпіталь фінансується Національною службою здоров’я України згідно пакетів і договорів, інших джерел фінансування в закладі немає, каже виконувачка обов’язків заступника головного лікаря Олена Беденко. "Згідно цих пакетів передбачено і харчування хворих, але грошей не вистачає, тому заклад повинен просити допомоги у благодійників. Харчування наших пацієнтів ми здійснюємо лише за рахунок благодійників".

Госпіталь уклав договори на дев’ять пакетів з Національною службою здоров’я на понад 19 мільйонів гривень, говорить заступниця директора департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України Лілія Гудзь. "В кожен із цих пакетів входить тариф із харчування. Який це відсоток та скільки коштів має бути витрачено на харчування –такого в тарифі немає. Згідно звітів, у лікарні витрачають на харчування 1,3% від бюджету".

Нині в госпіталі лікуються 107 пацієнтів.

Читайте також Кропивницькі учні написали листи захисникам та захисницям України. "Пишаюсь тим, що ношу військову форму", – кропивницька спецпризначенка. Команда Гайворонської громади перемогла у фінальному етапі національно-патріотичних змагань серед школярів проєкту ”Захисник Кіровоградщини”.

Джерело