У Полтаві увімкнули централізоване опалення до дев’яти медзакладів із 41 та до 10 із майже пів сотні дитсадків. Не подають тепло нині в ті установи, які щодо цього не звернулися до "Полтаватеплоенерго", повідомив Суспільного речник підприємства Олександр Циганок.

За його словами, після подачі тепла до усіх закладів соцсфери підприємство може мати близько 3 мільйонів гривень збитків щодня. Аби цього не було, говорить Олександр Циганок, треба надати компенсацію або ж підвищувати тарифи.

Дізнатися, які саме установи у громаді поки без опалення і чому вони не попросили про підключення, кореспонденти Суспільного не змогли. В управлінні житлово-комунального господарства та пресслужбі міської ради пообіцяли дізнатися інформацію згодом, а після цього – на повідомлення та дзвінки не відповідали.

У Полтаві вмикають централізоване опалення:

Коли саме розпочнуть опалювальний сезон у будинках Полтавської громади, поки не відомо, сказала керівниця пресслужби міськради Аліна Рябоконь.

Дитяча міська лікарня – одна із тих у Полтавській громаді, де почали подавати тепло. До цього температура в палатах була до +18 градусів, говорить Олена Ананевич.

"Після того, як було підключене опалення, температура становить 21–24 градуси. У нас наразі в лікувальному закладі перебуває 224 дитини. Тепло і комфортне перебування у лікарні має дуже велике значення для одужання", – розповідає виконувачка обов'язків заступника директора міської дитячої лікарні Полтави Олена Ананевич .

За проєктом рішення міськвиконкому, почали опалювальний сезон у Полтавській громаді 15 жовтня. Рішення про це ухвалили на засіданні. Однак, фактично тепло мали подавати із 17 жовтня і лише до лікарень та дитсадків, говорив голова громади Олександр Мамай.

"Із 41 лікарні, яка територіально перебуває на території нашого міста, дев’ять уже з теплом. Із 48 територіально розташованих у міста Полтаві закладів дошкільної освіти десять уже з теплом. Якщо у підприємства є технічна можливість виконати включення і відповідне звернення надійшло від тієї чи іншої установи, фахівці «Полтаватеплоенерго» здійснюють підключення", – каже речник підприємства "Полтаватеплоенерго" Олександр Циганок .

Підключити до опалення можуть усі заклади соцсфери, однак тоді підприємство матиме 3 мільйони гривень збитків щодня, каже Олександр Циганок. За його словами, аби "Полтаватеплоенерго" надавало послуги й надалі, воно має отримати компенсацію або підвищити вартість теплопостачання.

"Ми маємо чистий некомпенсований збиток у понад 600 мільйонів гривень виключно за газ і понад 60 мільйонів гривень – це виключно його транспортування. Це та заборгованість, яка утворилась внаслідок різниці в тарифах за попередні періоди", – додає Олександр Циганок .

"Йдуть перемовини з Офісом президента, з урядом для того, щоб зробити компенсаційні заходи. Компенсація б надходила до обласного бюджету і (була б – ред.) можливість її направити на відшкодування цієї різниці тарифів для "Полтаватеплоенерго", – розповідає начальник обласного управління житлово-комунального господарства Едуард Рева .

За словами Едуарда Реви, питання про підняття тарифів для бюджетних установ мають винести на розгляд сесії обласної ради.

Що відомо: Першою на Полтавщині опалювальний сезон розпочала Миргородська громада. 12 жовтня тепло подали до багатоповерхівок і до закладів соцсфери. Від 15 жовтня опалювальний сезон розпочали у Лубенській громаді. Таке розпорядження міського голови опублікували на офіційному сайті громади. Опалювальний сезон у Полтавській громаді за документами розпочали 15 жовтня, але фактично тепло пустили 17 жовтня до лікарень та дитячих садочків. За правилами надання послуг із централізованого опалення, тепло до будинків та закладів подають тоді, коли три дні поспіль середньодобова температура не вища за +8 градусів. Рішення про це ухвалюють органи місцевого самоврядування.

Джерело