У новому випуску програми «Акценти» з ведучою Тетяною Резвін економіст директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський розповів, як здешевлення кредитів вплине на економіку країни.

«Зменшення відсотків за кредит дасть можливість більше вкладати в сам бізнес. Тому що свого часу, коли були грабіжницькі відсотки для розвитку бізнесу біля 20%, то це означало, що прибутковість вашого бізнесу має бути більше 30%, тому що ви не тільки маєте повернути кредит, а маєте ще й заробити. А 30% рентабельність це в нашій країні має бути з порушенням українського податкового законодавства, не сплачуючи певні податки, що дасть можливість отримати такий відсоток», - підкреслив він.

Несходовський сказав, що в даному випадку зменшення відсотків за кредит дає можливість більше кредитувати економіку. Але зараз проблема трохи в іншому, підкреслив він, бізнес не готовий розкривати повністю свої нюанси роботи, тому є певні проблеми з розкриттям звітності. Це, в принципі, й обмежує нормальну роботу цього ринку, вважає він, тому що банки не зовсім довіряють безпосередньо бізнесу та перевіряють їх по десять разів.

Зменшення відсотків за кредит дасть можливість більше вкладати в сам бізнес, - Несходовський

«Щоб змінити таке ставлення, треба міняти судову систему, яка часто є проблемою бізнесу та банківської системи. Якщо ми будемо говорити про виникнення довіри, то нормально працююча судова система дала б можливість як раз у виникненні цієї довіри. Звичайно, бізнес, який зростає, не бере кредити, щоб їх не повернути, відповідно, у такого бізнесу, який бере й повертає кредити, краща кредитна історія», - резюмував він.

Джерело